82. rocznica wybuchu II wojny światowej


1 września w 1939 roku przypadał w piątek.

Każdego innego roku, ta data kojarzyłaby się nam w Polsce z początkiem roku szkolnego. Ale 82 lata temu 1 września był dniem, w którym wybuchła wojna, nazwana później po raz kolejny światową.
W 1939 roku w wielu szkołach w Polsce zamiast pierwszego dzwonka, słychać były syreny alarmowe, huk pocisków i bomb z armat i niemieckich samolotów. Wojna ukazała cały swój tragizm, tym większy, iż Generalplan Ost przewidywał eksterminację 85% Polaków, reszta natomiast miała zostać sprowadzona do roli niewolników, pracujących dla germańskich „nadludzi”.
Polacy byli, pierwszymi w Europie, ofiarami tego niemieckiego eksperymentu. Nie ma chyba w Polsce rodziny, która nie utraciłaby kogoś bliskiego w wyniku wojny. Z niepokojem patrzymy dzisiaj na zjawisko relatywizmu, gdzie Niemcy stają się ofiarami, a nie sprawcami II wojny światowej.
Nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej prawdzie. Rozpoczęcie II wojny światowej było wynikiem sojuszu dwóch totalitarnych państw: Rzeszy Niemieckiej i Związku Sowieckiego. Zbliżenie obu totalitaryzmów nastąpiło przy milczącej aprobacie Zachodniej Europy, która godząc się na ustępstwa wobec zła, wydawała wyrok na samą siebie.

Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności posła Zbigniewa Babalskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" (PRENUMERATA EMAIL). Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.babalski.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną.
Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności posła Zbigniewa Babalskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.babalski.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).