#KonwencjaPiS w Rzeszowie, 9 marca 2019 roku

Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków
- Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i przyszłość Polski. Ubóstwo poniża i odbiera godność, a nam udało się ograniczyć to zjawisko. Przywrócenie godności Polakom jest naszym wielkim celem - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Rzeszowie.
Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość inwestuje w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną, która legła u podstaw naszej cywilizacji.
- Polacy są tolerancyjni. Zgoda i szacunek są w naszej naturze, ale nie można mylić tolerancji i afirmacji. Mówimy „Nie!” atakowi na dzieci. Nie damy się zastraszyć. Będziemy bronić polskich rodzin. Nasz program jest odważny, ale realny. To program, który zrealizujemy - oznajmił.
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że składane przez Prawo i Sprawiedliwość obietnice, zostaną dotrzymane i zmienią Polskę na lepsze.
- Nowa Piątka PiS jest prorozwojowa, to inwestycja w przyszłość. Zerowy PIT ma powstrzymać emigrację, chcemy, aby młodzi ludzie zostawali w Polsce. Chcemy zapewnić im realne warunki do pracy. Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków, to zapewnienie połączeń komunikacyjnych - kontynuował.
Zaznaczył, że chce być Premierem nie dla elit, a dla zwykłych ludzi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.
- Fundamentem zmian, które chcemy wprowadzić jest wiarygodność - powiedział.
Podkreślił, że Europa jest silna swoją różnorodnością, a Polska jest w stanie dużo dać UE.
- Kierujemy do PE silną reprezentację, która będzie broniła polskiej racji stanu. Chcemy wpływać na losy Europy. Już, wspólnie z V4, udało nam się odmienić politykę migracyjną. Wierzę, że duch, który jest w nas, pozwoli nam realizować nasze ambicje ku lepszemu życiu dla polskich rodzin - oznajmił.
Europoseł PiS Tomasz Poręba przypomniał, że za czasów PO funkcjonowała filozofia, przez którą wiele regionów było wykluczonych.
- My proponujemy zrównoważony rozwój, inwestowanie w całą Polskę. Nie dzielimy Polaków, chcemy, aby w każdym regionie mieli szansę realizować swoje marzenia, a dzięki przedefiniowaniu kierunków rozwoju, budujemy przyszłość naszego kraju - poinformował.
Dodał, że plan Prawa i Sprawiedliwości dotyczący rozwoju Polski dedykowany wszystkim Polakom, jest spójny z polityką rozwoju UE.  
Europoseł PiS Tomasz Poręba, podczas Konwencji PiS przedstawił Deklarację Europejską Prawa i Sprawiedliwości, która została podpisana przez liderów list do PE.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności posła Zbigniewa Babalskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" (PRENUMERATA EMAIL). Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.babalski.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną.
Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności posła Zbigniewa Babalskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.babalski.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).