Dożynki Gminy Ostróda

Ubiegły weekend obfitował w uroczystości dożynkowe.
Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej wsi. Gminne Święto Plonów rozpoczęło się Mszą Świętą, po której odbył się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Podczas imprezy plenerowej miały miejsce liczne koncerty i występy m.in. Zespołów Wokalnych z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie, Zespołu Folkowego NaRok, Biesiady Góralskiej.
Przez cały dzień dominował folklor i tradycja. Występy artystyczne zakończyły się wieczorem. Grupy i zespoły obrzędowe, reprezentujące sołectwa gminy Ostróda wzięło udział w konkursach na najciekawsze stoisko wiejskie oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
Podczas Gminnego Święta Plonów w Smykówku nie zabrakło prezentacji dożynkowych tradycji ludowych, stoisk promocyjnych i wystawowych, pamiątkowych zdjęć w fotobudce, jak również parku rozrywki dla dzieci.

Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności posła Zbigniewa Babalskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" (PRENUMERATA EMAIL). Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.babalski.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną.
Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności posła Zbigniewa Babalskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.babalski.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Prenumerata Email