Dożynki, Mroczno, 24.08.2019 rok


Dożynki Gminno-Parafialne Gminy Grodziczno odbyły się w tym roku w Mrocznie. Po mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym, część oficjalna święta plonów odbywała się przy Domu Ludowym.
Na uroczystość licznie przybyli rolnicy i zjechali oficjalni goście. Rolę gospodarzy dożynek pełnili p. Elżbieta i Edmund Gerszyńscy z Mroczna, właściciele 120-hektarowego gospodarstwa. Oni to na scenie wręczyli bochen dożynkowego chleba wójtowi Tomaszowi Szczepańskiemu.

Tradycyjnie uhonorowano wyróżniających się rolników z gminy Grodziczno. Puchary otrzymali: Mariola i Marian Szwarc z Ostaszewa, Marta i Karol Pokojscy ze wsi Kuligi, Anna Religa-Roguska i Andrzej Roguski z Trzcina, Jolanta i Kazimierz Dąbrowscy z Boleszyna, Beata i Piotr Machujscy z Mroczna, Kazimiera i Rajmund Rynkowscy z Katlewa, Ewa i Wojciech Cherkowscy z Mroczenka, Agnieszka i Grzegorz Szczawińscy z Kowalik, Mariola i Andrzej Szulwic ze Świniarca, Anna i Piotr Komoszyńscy z Montowa, Maria i Piotr Jaroszwescy z Linowca, Agnieszka i Zdzisław Gurzyńscy z Lorek, Anna i Dariusz Dąbrowscy ze Zwiniarza, Ewa i Rafał Brzescy z Zajączkowa oraz Patrycja i Waldemar Sadowscy z Rynku.
W konkursie wieńców zwyciężyła kompozycja z sołectwa Ostaszewo, drugie miejsce przypadło dla Mroczna. Po wystąpieniach gości przyszedł czas na część artystyczną dożynek.Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności posła Zbigniewa Babalskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" (PRENUMERATA EMAIL). Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.babalski.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną.
Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności posła Zbigniewa Babalskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.babalski.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Prenumerata Email