Wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski: Na konta rolników trafi około 10 miliardów zł, Poranne Pytania, Radio Olsztyn, 16.10.2017

Jesienią rolnikom najbardziej potrzebne są pieniądze – mówił w Porannych Pytaniach wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zbigniew Babalski. Dziś rozpoczęły się wypłaty zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich. To 70 procent całej kwoty przysługującej rolnikowi.
Pieniądze będą wypłacane od od 16 października do 30 listopada. Jak powiedział wiceminister Zbigniew Babalski na konta rolników przelanych zostanie około 10 miliardów złotych.

Kolejek nie ma i nie powinno być, ponieważ od lat rolnicy dostają płatności na konta. Rozporządzenie mówi, że każdemu rolnikowi, który w 2017 roku złożył wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich wypłacane się zaliczki. Po to żeby kupić nawozy i środki ochrony roślin właśnie jesienią rolnicy potrzebują przypływu świeżej gotówki. Dzisiaj w całej Polsce, także na Warmii i Mazurach, wystartowało wypłacanie zaliczek. Wierzę, że dystrybutorzy środków ochrony roślin i nawozów nie będą wykorzystywać znaczącego przypływu gotówki na polską wieś i nie będą się dziać nieprzewidywalne historie dotyczące wzrostu cen. Wypłata zaliczek będzie trwała od 16 października do 30 listopada. Jest to kwota niebagatelna, bo (…) na konta rolników zostanie przelane około 10 miliardów złotych.
Zaliczki wypłaca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze trafią na konta rolników do końca listopada W pierwszej kolejności unijne środki otrzymają najbardziej poszkodowani przez wiosenne przymrozki i jesienne nawałnice.
Od grudnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie wypłatę pozostałych 30 procent środków z tytułu tegorocznych dopłat.

Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności posła Zbigniewa Babalskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" (PRENUMERATA EMAIL). Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.babalski.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną.
Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności posła Zbigniewa Babalskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.babalski.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Prenumerata Email