Uroczysta Gala AgroLigi 2016Dzięki polskim rolnikom Polska jest nie tylko samowystarczalna żywnościowo, ale i rośnie eksport polskiej żywności, który w ubiegłym roku był rekordowy przekraczając 25 mld euro - powiedział Andrzej Duda podczas odbywającej się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego gali AgroLigi 2016.
Jak podkreślił Prezydent, jego zdaniem, jeżeli popatrzymy na skalę europejską, to widać jak duży sukces odnieśli nasi rolnicy, bo eksport żywności od 2004 r. wzrósł sześciokrotnie. Dodał, że w ubiegłym roku wartość eksportu produktów rolnych z Polski osiągnęła rekordową wartość ponad 25 mld euro.

Gratulując laureatom nagród w odbywającym się co roku od ćwierćwiecza konkursie AgroLigi, w którym w tym roku wystartowało ponad 2,5 tys. rolników i firm, prezydent zaznaczył: - Rola, którą w naszym kraju odgrywa rolnictwo jest nie do przecenienia - podkreślił Andrzej Duda, gdyż, jak tłumaczył, rozwój eksportu żywności jest możliwy właśnie dzięki pracy rolników i tym, którzy ich wspierają.


W uroczystościach, jako reprezentant MRiRW udział wziął także Sekretarz Stanu, Zbigniew Babalski.

Celem konkursu AgroLiga jest promocja rolników oraz firm potrafiących produkować bardzo dobre wyroby na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. (PAP)

Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności posła Zbigniewa Babalskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" (PRENUMERATA EMAIL). Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.babalski.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną.
Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności posła Zbigniewa Babalskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.babalski.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Prenumerata Email