Wiceminister Zbigniew Babalski o rekonstrukcji rządu: To jest włączenie kolejnego biegu : Radio Olsztyn

Zaprzysiężono nowych członków Rady Ministrów. Zbigniew Babalski wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi  oceniał w Porannych Pytaniach skład gabinetu premiera Morawieckiego.

Według komentatorów to rząd bardziej miękki dla nowych odbiorców i Unii Europejskiej. Z rządu odchodzą m.in. Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, Jan Szyszko i Konstanty Radziwiłł. Ich następcy to Mariusz Błaszczak, Jacek Czaputowicz, Henryk Kowalczyk oraz Łukasz Szumowski.

Nie do końca się zgadzam, bądź nie rozumiem słowa „miękki”. Rząd jest autorski pana premiera Morawieckiego. To są ludzie, którzy są dobrani do realizacji zadań programu Prawa i Sprawiedliwości, który przedstawiliśmy naszym rodakom w kampanii wyborczej. I konsekwentnie go realizujemy. Ja bym określił to inaczej, że to jest włączenie kolejnego biegu.
– skomentował Zbigniew Babalski.
Dwa lata minęły i bywa często tak, że dobrych zmienia się na lepszych – dodał wiceminister rolnictwa.
Premier Morawiecki wczoraj podkreślił, że celem jest rozwinięcie gospodarki. – Zaznaczył też, że ważna jest wrażliwość społeczna i dbanie o społeczeństwo. Myślę, że to jest nowy impuls. Inna dynamika, zmiany strukturalne i wizerunkowe. Nowe zadania i potrzeby.
Gość Marka Lewińskiego dodał, że cieszy się z zakończenia tego etapu, bo spekulacji było wiele. Oprócz tego rekonstrukcja rządu została dobrze przyjęta nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Wczoraj premier Morawiecki był w Brukseli i rozmawiał z szefem komisji europejskiej. – Krótki czas pokaże, że te zmiany również wyjdą na dobre przede wszystkim dla Polaków.
Marek Lewiński zapytał gościa Porannych Pytań także o kolejne przypadki ASF w Polsce. – Staramy się podejmować wszelkiego rodzaju działania, które mogłyby zahamować ten proceder. Dotknęło to także region warmińsko-mazurski, ale mam stały kontakt z wojewódzkim lekarzem weterynarii i monitoruję sytuację. (…) Jest też zielone światło od nowego premiera na wszelkie działania.

 Aby wysłuchać, kliknij w link.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności posła Zbigniewa Babalskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" (PRENUMERATA EMAIL). Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.babalski.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną.
Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności posła Zbigniewa Babalskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.babalski.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Prenumerata Email