Olsztyńskie spotkanie z rolnikami


Sekretarz stanu Zbigniew Babalski dnia 18 grudnia 2017 roku uczestniczył w posiedzeniu zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej z szefami rad powiatowych i komisji.
- Przez ostatnie 18 miesięcy zbieraliśmy uwagi do ustawy o wstrzymaniu sprzedaży ziemi rolnej z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa – poinformował wiceminister dodając jednocześnie, że – 80% uwag się powtarzało.
- Chcemy ułatwić rolnikom sprzedawanie i kupowanie gruntów rolnych, ale co do zasady, to będziemy dalej tej ziemi strzec i bronić, a ziemia z zasobu będzie w pierwszej kolejności służyła dzierżawie, a nie sprzedaży – podkreślił sekretarz stanu Zbigniew Babalski.
Wiceminister poinformował, że na przełomie stycznia i lutego odpowiedni dokument zostanie przekazany do Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Podczas spotkania z przedstawicielami samorządu rolniczego województwa warmińsko-mazurskiego wiceminister odniósł się także do problemów związanych z występowaniem wirusa ASF.
- To choroba, która nie zagraża ludziom, ale wyniszcza hodowle trzody chlewnej – podkreślił wiceminister.
Według sekretarza stanu najważniejsza w walce z wirusem jest bioasekuracja i redukcja populacji dzików.
- Rząd robi i będzie nadal robił wszystko co jest możliwe, aby zahamować ASF – zapewnił wiceminister Babalski wskazując jednocześnie na kolejna spec ustawę, która procedowana jest aktualnie w parlamencie. Zwrócił także uwagę na korzystne działanie programu bioasekuracji, którego przestrzeganie spowodowało, że obecnie mamy do czynienia z przypadkami choroby u dzików, a nie wśród świń.
    
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności posła Zbigniewa Babalskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" (PRENUMERATA EMAIL). Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.babalski.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną.
Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności posła Zbigniewa Babalskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.babalski.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Prenumerata Email