Spotkanie z hodowcami koni

Sekretarz stanu Zbigniew Babalski 28 listopada 2017 roku spotkał się z prezesami 14 Stadnin Koni i Stad Ogierów, które są spółkami nadzorowanymi przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
  Tegoroczne wyniki spółek uległy zdecydowanej poprawie w stosunku do roku poprzedniego – podkreślił wiceminister.
- Zmiany jakie zostały wdrożone dwa lata temu przynoszą dziś wymierne efekty – powiedział sekretarz stanu dodając, że – w roku biegłym z 14 spółek 7 miało wynik ujemny, a w tym roku tylko 3 mają nieznacznie ujemne saldo.
Wiceminister Babalski zwrócił także uwagę, że dobiegają końca prace związane z budowaniem Programu Hodowli Koni w Polsce.
- Na koniec roku lub najdalej na początku przyszłego roku Program będzie gotowy i przekazany do akceptacji ministrowi – poinformował sekretarz stanu.
Wiceminister przypomniał także, że w 14 spółkach hodowlanych mamy oprócz koni czystej krwi arabskiej jeszcze 8 innych, cennych ras hodowlanych.
Spotkanie to było trzecim z kolei spotkaniem z szefami spółek hodowlanych nadzorowanych przez KOWR.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności posła Zbigniewa Babalskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" (PRENUMERATA EMAIL). Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.babalski.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną.
Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności posła Zbigniewa Babalskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.babalski.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Prenumerata Email